Previous product
Back to products
Next product
Compare
Add to wishlist
Worldwide shipping :
  • Description
  • Additional information
  • Reviews
Description
Main Features
● Smart and effective charging
● Easy to carry, convenient to use
● Suitable for all mobile phones, tablets, cameras, and other 5V digital products charging
● Input: AC 110 – 240V 50 / 60Hz  0.3A
● Output: DC 5.0V 2.5A
Package weight: 0.128 kg
Package Contents: 1 x Charger
1516864234428648.jpg
plug-socket-types-listed-by-country.jpg
Teclast U25 European Standard Charging Head for M20 / A10S / A10H / P80Pro / M89 / TBOOK10S Tablets
Why buy from us ?
  3.  Refund & exchange accepted, we bear the return shipping cost if it's due to our mistake
  4. All shipping are track-able, so you know when & where about your item delivery
Additional information
Weight0.128 kg
Dimensions9.5 × 5.0 × 3.5 cm
color
WHITE
Package Contents
1 x Charger
Package weight
0.128 kg
Reviews
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
SKU: 17196 Category: Tablet & Accessories
Share
Related products
Compare
Close
10 inch PU Leather Universal Tablet PC Cover Printed Multiple Super Hero Patterns for Lenovo (COLORMIX)
Main Features: ● Suitable for all 10 inch Lenovo tablets ● Printed multiple super hero patterns design, more dynamic and
Add to wishlist
Add to cart
Quick view
Close
HOCO Faux Nappa Cover with Auto Sleep Wake Up Function for iPad Pro 9.7 (BLACK)
Add to cart
Quick view
360 Degree Rotating Grape Grain Pattern PU Leather Stand Flip Folio Case for iPad Air 2 (ORANGE)
Fashion Print Soft Case for Samsung Tab T560 Cartoon Hippo and Bird (COLORFUL)
Blue Stand Case for iPad Air ( iPad 5 ) (BLUE)
TPU Tablet Back Cover Gradient Color Case for iPad Pro 9.7 Inch (GOLDEN)
Features: – Perfectly adapts to iPad Pro 9.7 inch. – Wrap-around design: Effectively prevents the tablet from friction and collision.