Previous product
Back to products
Next product
Compare
Add to wishlist
Worldwide shipping :
  • Description
  • Additional information
  • Reviews
Description
Main Features
● Smart and effective charging
● Easy to carry, convenient to use
● Suitable for all mobile phones, tablets, cameras, and other 5V digital products charging
● Input: AC 110 – 240V 50 / 60Hz  0.3A
● Output: DC 5.0V 2.5A
Package weight: 0.128 kg
Package Contents: 1 x Charger
1516864234428648.jpg
plug-socket-types-listed-by-country.jpg
Teclast U25 European Standard Charging Head for M20 / A10S / A10H / P80Pro / M89 / TBOOK10S Tablets
Why buy from us ?
  3.  Refund & exchange accepted, we bear the return shipping cost if it's due to our mistake
  4. All shipping are track-able, so you know when & where about your item delivery
Additional information
Weight0.128 kg
Dimensions9.5 × 5.0 × 3.5 cm
color
WHITE
Package Contents
1 x Charger
Package weight
0.128 kg
Reviews
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
SKU: 17196 Category: Tablet & Accessories
Share
Related products
Compare
Close
10 inch PU Leather Universal Tablet PC Cover Printed Multiple Super Hero Patterns for Lenovo (COLORMIX)
Main Features: ● Suitable for all 10 inch Lenovo tablets ● Printed multiple super hero patterns design, more dynamic and
Add to wishlist
Add to cart
Quick view
Close
Blue Stand Case for iPad Air ( iPad 5 ) (BLUE)
Add to cart
Quick view
HOCO 13 Inch Universal Leather Pad Protective Punch Bag Cover with Holder for iPad Pro / Air / Air 2
Select options
SSIMOO 2 in 1 Business Style Laptop Bag Tablet Zipper Pouch Sleeve for MacBook 15 inch
Select options
High Quality Transparent Rear Casing Sleeve Case for Samsung Tab T560 Sports Car Cartoon (COLORMIX)
PU + Plastic Protective Case with Triple Folding Design Stand Function for Onda V891 (BLUE)
Gaming Portable Mouse Pad-non-slip Rubber Base (BLACK 300 X 700 X 2MM)
[FEATURES]: * Designed by gamers, great to use for gaming/office work. * Thickness = 2mm * Supports full-sized keyboard with